Neden Mi Endonezya?

IMG_9676

Endonezya’da ikiyüz kişiye bir misyoner düşüyormuş. Ne kadar korkunç bir hızlı çalışma… Ne kadar kuvvetle yüklenmişler. “Ordaki insanları, köylüleri, cahilleri, acaba İslâm’ı öğrenmeden kendi dinimize çekebilir miyiz?” diye çalışmak için ne kadar gayret gösteriyorlar. (Yazının tamamı için tıklayın.)

Endonezya’ya gittim, baktım, üniversiteleri hep hıristiyanlar kurmuş. Okuyan çocuklar onların terbiyesi ile yetişecek, onların dünya görüşünü alacak, onlara çalışacak diye harıl harıl çalışıyorlar. (Yazının tamamı için tıklayın.)

Lütfen, kardeşlerim de bu ülke ile ilgilenmeye başlasınlar! Gençlerimizden bir kısmı, tahsillerini burada yapmak üzere hazırlıklara başlasınlar, burada okusunlar ki buranın dilini, tarihini, medeniyetini, zevkini yakından tanımış olsunlar. İş adamı kardeşlerimin burada iş kurma girişimlerine başlamalarını dilerim.(Yazının tamamı için tıklayın.)

Dünya Müslümanlarının nüfus yönünden ağırlık merkezi Güneydoğu Asya… Buralarda Endonezya, Malezya, Bangladeş gibi kalabalık Müslüman ülkeler yer alıyor. Kuzeylerinde Çin gibi çok önemli ve çok büyük bir devlet var. Pasifik Okyanusu’nda Amerika ile ilişkili bulunuyorlar. Güneyde ise Avustralya, Yeni Zelanda yer alıyor. Herkes buralarda kendi millî menfaati için ciddi ciddi planlar yapıp harıl harıl çalışıyor.
Âcizâne, Güneydoğu Asya ve Avustralya yöresini çok önemli görüyor; istikbal için buralarda çok hayırlı hizmetler yapılabileceğini, yöredeki ve Türkiye’deki azimli ve gayretli kardeşlerime önemle ihtar etmeyi, ciddi bir vazife telakki ediyorum. (Yazının tamamı için tıklayın.)

In the last 50 years there has been a great increase in the number of churches in Indonesia. Papua and other islands in the eastern part of Indonesia have seen large numbers come to Christ, as well as the Batak area of North Sumatra. There is also a growing number of Christians in Jakarta. Officially, 15% of the population identifies themselves as Christian.
(Endonezya’da Hristiyanlık başlıklı bu yazıda son 50 yılda Endonezya’da kilise sayısında büyük bir artış yaşandığı, başkent Cakarta’da Hristiyanların sayısının arttığı ve resmi verilere göre kendini Hristiyan olarak tanımlayanların oranının %15 olduğu konusunda bir yazı.)
http://www.prayingforindonesia.com/religion-in-indonesia/christianity-in-indonesia/

Dünyanın en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip ülkesi Endonezya, aynı zamanda misyoner faaliyetlerinin en sinsi usüllerle yapılageldiği bir ülkedir ve misyonerlerin Müslüman halkın dinini değiştirtmek için kullandığı yöntemlerden birisi de maddi yardımlardır.
Uluslararası Kurban Organizasyonu, MEC Vakfı’nın, başta misyoner kuruluşlar olmak üzere birçok kuruluş tarafından yoğun faaliyetler yürütülen bu ülkeye karşı maddi ve manevi sorumluluklarını yerine getirme anlayışıyla yaptığı faaliyetlerden biridir.
http://www.mecfoundation.org.au/1435-2014-kurban-organizasyonu-basliyor/

İlgili Videolar
http://www.youtube.com/watch?v=UHtJJgpaMxY

http://www.youtube.com/watch?v=jv9YwFqnrfw

http://www.youtube.com/watch?v=yJYsmlCkMHE

http://www.youtube.com/watch?v=2SUOZZ1vp2U

Detaylı bilgi ve kurban bağışı için web adresleri:
www.unutulanisec.org
www.mecvakfi.org

genel, kültür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir