Stratejik Düşünce Topluluğu’ndan Aşure İkramı

sdt_1DPÜ Stratejik Düşünce Topluluğu’nun üyeleri Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesinde  aşure ikramında bulundu.

Topluluktan yapılan açıklamada  ”Bu güzel günde aşure ikramına iştirak eden başta Valimiz Sayın Şerif Yılmaz ve Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Remzi Gören ile birlikte Uluslararası Osmanlı Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu‘na katılan yerli ve yabancı misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Aşure, bolluk ve bereketin simgesi, paylaşmanın, dayanışmanın ve sevginin ifadesidir.  Aşure, birlikte yaşamanın sembolü ve muhabbeti paylaşmanın bir yoludur. Bu itibarla DPÜ Stratejik Düşünce Topluluğu olarak Aşure gününü birlikte kutlamak amacıyla bir araya geldik. Birlikte yaşamanın sembolü olan aşureyi tadarken muhabbeti paylaştığımız bu etkinliğimize teşriflerinizden dolayı herkese teşekkür ediyoruz” denildi.

Hicri takvim ve aşure günü farkındalığı sağlayan DPÜ Stratejik Düşünce Topluluğunu tebrik eder bu vesile ile  Zinde Gençlik ve Spor Kulübü olarak Aşure gününün; inananların maddi ve manevi arınmasına, ülkemiz ve insanlığın kurtuluşuna, sevgi, huzur ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını dileriz.

 

Detaylı Resimler İçin

https://www.facebook.com/Sdt.Dpu?fref=ts

gençlik, genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir