Ufka Yolculuk-4 Heyecanı Başlıyor

Kulübümüz Ufka Yolculuk-4 Hadis Yarışması İçin Hazır
Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl 4.cüsü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları, Türkiye ve Dünya geneliyle aynı anda Kütahya’da da düzenleniyor.

Proje Ortağı: Zinde Gençlik ve Spor Kulübü
Zinde Gençlik ve Spor Kulübümüzün proje ortağı olduğu “Hadis” konulu yarışma, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Seçkin Hadis” isimli kitabından gerçekleştirilecek.

Yarışma Kitabı: En Meşhur Hadis Kitabı
Riyazüs Salihin kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya’da, “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor.

IMG-20151105-WA0031

Yarışmanın Amacı
Yarışmanın; Toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak, H.1437 / M.2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı.

Güçlü Proje Ortakları
Son Peygamber Platformu’nun merkezi proje ortağı olduğu organizasyonda, Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde 100’ü aşkın sivil toplum kuruluşu, yarışmayı proje ortağı olarak destekliyor. Burak Tur ve AKRA FM ise ana sponsorluk görevini üstlenmiş durumda.

Büyük Ödüllü Organizasyon
Yarışmaya katılanlara, merkezi olarak verilen 16 Umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 15 bin TL para ödülünün yanı sıra Kütahya’da dereceye gireceklere, Kulübümüz tarafından belirlenecek ödüller dağıtılacak.

Dünya Geneline Yönelik Yarışma
A, B, C ve D kategorilerinde yazılı test usulü düzenlenecek yarışmaya, internet üzerinden online Türkçe dilinde E kategorisinde ve yine internet üzerinden tüm dünyada İngilizce dili için yaş sınırı olmaksızın F kategorisinde katılabilinecek.

En Büyük Sivil Yarışma Organizasyonu
1434 / 2013 yılında “İlmihâl” konusunda tertip edilen birinci “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’na” 87 bin 014 kişi müracaatta bulunurken, 1435 / 2014 yılındaki “Kur’an-ı Kerim Meali” konulu ikincisine 174 bin 399 kişi başvurmuştu. Geçen yılki “Son Peygamber’in Hayatı (S.A.V.)” konulu üçüncü yarışmaya ise 264 bin 929 kişilik başvuru ile yine kendi rekorunu tazelemişti.
Hicri 24 Cemaziyelahir 1437, Miladi 03 Nisan 2016 Pazar günü saat: 10.00 yapılacak yarışma, Türkiye’de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce dilinde düzenlenecek. Türkçe dilinde 5 (beş) farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 (altı) farklı kategoride düzenlenecek yarışma sınavında, yazılı test usulü çoktan seçmeli A kategorisi için 80, diğer kategoriler için 100 soru ile sıralama tespit edilecek.

Organizasyondan yapılan açıklamada;
“Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz.
Yarışma kitabımızda insanlara dünya ve âhiret saâdetini kazanma yollarını gösterecek, zâhirî ve bâtinî edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan muhtasar bir kitap olan İmam Nevevi’nin Riyazu’s Salihin eseri olacaktır.
Yarışmamız, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedeflemektedir.” denildi.

Yarışma tanıtım filmi için TIKLAYINIZ.
(https://www.youtube.com/watch?v=puYrZmDRoyg)
13 Kasım’da başlayacak yarışma başvuruları ve detaylı bilgi için, www.ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebilir.

uy4

genel, kültür
One comment on “Ufka Yolculuk-4 Heyecanı Başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir