Kütahya Zinde Gençlik Şehit Ve Gazi Ailelerinin Acısını Paylaştı

şehit-gaziZinde Gençlik ve Spor Kulübü izcileri Şehitler Günü dolayısı ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesi’ne ziyarette bulundu.

Bir süre önce Dumlupınar Şehitliği ziyareti gerçekleştiren izciler, şehit ailelerinin bu acılı gününde onlara daima yanınızdayız mesajı vererek, acılarını yüreklerinde paylaştılar. . İzciler bu ziyaretle; ileride vatan savunmasında görev alacaklarının ve gerekirse canlarını feda ederek, şehit olmaları gerektiğinin şuurunu kalplerine yerleştirmiş oldular.

Zinde Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İlyas İnce ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi; bu önemli ve anlamlı günde bizler izciler olarak, kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin gönlü hüzünlü ailelerinin her zaman yanlarında olduğumuzu ve acılarını yüreğimizde yaşayarak paylaştığımızı göstermek istedik. Kahraman ecdat kısıtlı imkânlara ve zor şartlara rağmen, iman dolu yüreklerini ortaya koyarak bu cennet vatanı bize miras bıraktı. Kahraman şehitlerimiz, bu vatan üzerinde rahat yaşayalım, huzurlu olalım diye, ezan sesleri yurdun dört bir köşesinde özgürce yankılansın, mübarek dinimizi layıkıyla yaşansın diye canlarını feda ederek şehit düşmüşlerdir. Bizlere de bu maneviyata ve cennet vatana sahip çıkarak sonuna kadar müdafaa etmek, kahraman şehitlerimizi her daim anarak, bu kutsal miraslarına sahip çıkmak düşer. Kulüp olarak bu faaliyet ile birlikte genç izcilerimizin bu tarihi bilinci ve maneviyatı kalplerine işlemeyi ve şuurlu bir şekilde vatanımızı korumaları gerektiğinin bilgisini aktarmayı amaç edindik ve bu yönde izcilerimizi hep bilinçlendirme içerisinde olduk dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malül Gazi ve Dernek Başkanı Ahmet Asım Okat şunları söyledi; Çanakkale destanı ile göstermiş olduğumuz kahramanlıkla adımızı tarihe altın harflerle yazdırmışız. Bugün de evladını bu cennet vatana kurban etmiş şehit aileleri, bu vatan uğruna harp edip Gazi olmuş kahramanlarımız ve aileleri var. Biz hepsinin acısını yüreğimizde yaşıyor ve paylaşıyoruz. Özel günlerimizde ise akla sadece Çanakkale şehitlerimizin gelmesi günümüz şehitlerini ve ailelerini ikinci planda bırakıyor. Bunu bir nebze giderebilmek için 1970 yılından günümüze kadar olan şehitlerimizin kristal cam içine işletilmiş bilgilerini içeren bir müze kurduklarını söyledi ve izcilere müzeyi gezdirdi.IMG-20160319-WA0029

Buradan bir süre önce Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Şehit olan İbrahim Tetik’in Yenibosna köyündeki evine taziye ziyaretine giden izciler şehidini dualarla yad etti.

gençlik, genel, kültür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir