Kütahya Merkez ve Tüm İlçelerinde Ufka Yolculuk Heyecanı Yaşandı

En geniş katılımlı sivil bilgi yarışması olan Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nın dördüncüsü, Hadis konusunda Kütahya’da 13 ilçede, Türkiye Genelinde ise 81 il, 803 ilçe ve KKTC’deki sınav merkezlerinde, dünya genelinde de internet üzerinden gerçekleştirildi.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu tarafından hicri 25 Cemaziyelahir 1437, miladi 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirilen ve 7’den 70’e her kesimden ana-oğul dede-torunun birlikte katıldığı sınava yaklaşık 360 bin kişi müracaatta bulundu.

Hadis konulu yarışma
Katılımcılar “Riyazü’s Salihin’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı eserden imtihan oldu. Yarışmaya konu olan kitap “İmam Nevevi’nin Riyazü’s Salihin” eserinden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar tarafından Ufka Yolculuk Kültür Yarışması için özel olarak derlendi.

10 bin mahkûm heyecana ortak oldu
Engellilerin de katılabildiği yarışmaya, Türkiye genelindeki 360 cezaevinden 231’indeki yaklaşık 10 bin mahkum iştirak etti.
Yarışmaya 10 yaş altındaki 15 bin 145 öğrenci başvururken, en fazla ilgi 162 bin 628 kişiyle 10-15 yaş arası ortaöğretim öğrencileri tarafından gösterildi.

Yüzden fazla STK destekledi
Bu yıl, “Yılın Projesi” seçilerek yükselişini sürdüren organizasyona, 100’ü aşkın sivil toplum kuruluşu proje ortağı olarak destek sağladı. Sınav sonucu başarılı olanlar ödüllendirilecek.

Türkiye Geneli Ödüller arasında 16 umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve toplamda 15 bin TL para ödülü olmakla birlikte İlimizde dereceye girenlere para ödülleri ve ilçe organizatörleri tarafından da katılımcılara ayrıca ödül takdim edecek.

29 Nisan 2016 tarihinde açıklanacak olan kesin sınav sonuçlarına göre dereceye girenlere, 5 Mayıs 2016 tarihinde ilimizde yapılacak ödül töreni ile il ödülleri takdim edilecek. Türkiye genelinde dereceye girenler ise 7 Mayıs 2016 tarihinde “Türkiye Geneli Ödül Gecesi’nde” buluşacak.

gençlik, genel, kültür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir