İzcilerimiz Kütahya’nın Güzelliklerini Keşfe Devam Ediyor

Kulüp izcilerimiz “Zinde Gençlerle Huzurlu Geleceğe” projesi kapsamında 17 Nisan 2016 Pazar günü düzenlenen etkinlikte Aizanoi Antik Kenti’ni gezdiler, Gediz Murat Dağında doğa yürüyüşü ve piknik yaptılar.

Kulüp merkezinde sabah 08.45’te toplanan izciler, buradan ilk olarak Çavdarhisar Aizanoi’ye ulaştılar. Kulüp İzci Liderleri tarafından izcilere Aizanoi hakkında bilgiler verildi ardından dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde gezildi. Aizanoi Antik Kenti, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaş bir yapıya sahip olduğu ve Kentte o dönemde yaklaşık seksen bin civarında nüfusun olduğunu öğrenen izciler şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Buradan Murat Dağı’na hareket eden izcilere etkinlik hakkında ve doğa yürüyüş sırasında dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bilgi verildi. İzciler liderlerinin ve fizyoterapist rehberliğinde Murat Dağı’nda marşlarla oldukça neşeli geçen yürüyüş gerçekleştirdiler ve muhteşem manzaranın keyfini çıkardılar. Yürüyüşe katılan izciler liderlerine teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdiler. Enerjilerini ikramlar ile tekrar toplayan izciler , “Gol Atan Sahada Kalır” futbol yarışması ve diğer izci oyunlarıyla günü tamamladılar.

Proje Koordinatörü Bahadır Biçer yaptığı açıklamada, proje misyonlarının içinde Kütahya’mızın tarihi turistik yerlerinin gezilmesi ve gençlerin Kütahya hakkında bilgi sahibi olması ve bireysel olarak şehrime nasıl katkım olabilir algısının oluşturulması var. Ayrıca sağlıklı yaşam için doğa yürüyüş faaliyetleri düzenleyerek doğa sevgisi ve onu koruma bilincini canlı tutmak olduğunu kaydetti. Biçer; “Bu gezimiz ile izcilerimize Kütahya’mızın zenginliklerini ve doğa bilincini aşılayıp, yaşadığı şehri kalkındıran, doğayı koruyan ve doğayla uyumlu gençlerin yetişmesine katkı sağlamaya çalıştık” dedi ve haftaya düzenlenecek ağaç dikim şenliğine tüm izcileri davet etti.

 

çevre, gençlik, spor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir