DPÜ’de Kritik Analitik Düşünme Eğitimi Modül-1 Programı

Dumlupınar Üniversitesi Stratejik Düşünce Topluluğunun organize ettiği Kritik Analitik Düşünme Eğitimi Modül-1 icra edildi.

Günlük yaşantımızdaki olağan, sıradan, istemsiz, sistemsiz düşünmeden farklı; bilinçli, ilmi, hür düşünmeyi; dünya gidişatını yönlendirmeye çalışan sistem ve organizasyonları daha iyi tanıyıp politikalarını ve neticelerini hesap edebilmeleri için, kritik-analitik düşünmeyi öğrenmelerini amaçlayan Dumlupınar Üniversitesi Stratejik Düşünce Topluluğu, KAD (Kritik Analitik Düşünme ) Eğitimi Modül-1 programını başarı ile  uyguladı.

8 Şaban 1437/ 15 Mayıs 2016 Pazar günü saat 09.00’da  başlayan  Kritik ve Analitik Düşünme Eğitimi Modül-1 programı, tam günlük bir eğitim ile  başarı ile tamamlandı.

Eğitim kapsamında;

KAD Nedir?

KAD Basamakları

Eleştirel Makale Analizi

Safsata (Kıyas-ı Batıl)

Problem Çözme Teknikleri – Beyin Fırtınası

Trolleme ve Capsler konusunda sunumlar gerçekleştirildi.

Kritik Analitik Düşünme Eğitimi Modül-1 program sonunda katılımcılara katılım belgesi ve sunumlarından dolayı da konuşmacılara DPÜ Altın Anahtarı verildi.

Günümüzün en önemli imtihan konusu düşünme-düşünce-akletme sürecinin bozularak imanın/itikadın zarar görmesi üzerine kurulu olduğu için, insanları düşünmeye yönlendirmek ve bunu bir hayat tarzı haline getirmelerine yardımcı olmak için gayretli çalışmalarından dolayı kulüp olarak Stratejik Düşünce Topluluğu’nu tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

kad

gençlik, genel, kültür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir