Darbeye Göğüs Geren Halkımıza Teşekkür Ediyoruz

Ülkemize ve halkımıza kast eden 15 Temmuz darbe girişimi, en başta halkımızın olağanüstü katkısı, vatanperver emniyet ve ordu güçlerinin üstün gayretiyle bertaraf edilmiştir.

Darbecilere tavrını göstermek için Kızılay Meydanına çıkan gönüllülerimizden Yasin Naci Ağaroğlu şehit edilmiş, Cihan Bagrıacık ve Mehmet İmir ise yaralanmıştır.

Tekrarını hiçbir zaman arzu etmediğimiz darbe girişimini bastırırken hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle, şükranla anıyor, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Darbeye ve darbecilere fırsat vermeyen devlet kurumlarına, hassaten darbeye göğüs gererek engel olan halkımıza teşekkür ediyor, bu kahraman halkın bir ferdi olmaktan dolayı iftihar ediyoruz.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü
(http://zindegenclik.org/darbeye-gogus-geren-halkimiza-tesekkur-ediyoruz/)

DARBEYE FIRSAT VERMEYEN HALKIMIZA TEŞEKKÜR AÇIKLAMASI!

Değerli Halkımız,

Bir daha tekrarının yaşanmasını hiç istemediğimiz 15 Temmuz darbe girişimini başarısızlıkla sonlandırıp, karanlık geceyi şanlı bir sabaha döndürdüğü için önce Yüce Rabbimize şükür, sonra da Hakk’ın ve hukukun yanında yer alıp gereğini yaptığınız için siz değerli halkımıza teşekkür ediyoruz.

Umuyoruz ki, bu birlik ve beraberlik devam ettikçe, iyiler güçlerini birleştirdikçe, provokasyonlara kapılmadan sağduyulu olarak hareket ettikçe Hakk’ın hakimiyeti ve hukukun üstünlüğü sağlanacak, yeryüzü adaletle dolacaktır.

Bu vesileyle darbe girişimini bastırırken hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ayrıca, bağımsızlığımız uğruna şehit olan vatandaşlarımızın asker ve polis şehitlerimizle birlikte şehitliklere defnedilmesini, kendileri için anıt yapılmasını öneriyoruz.

Saygılarımızla..

Hukukun Üstünlüğü Derneği
( http://hukukunustunlugu.org/darbeye-firsat-vermeyen-halkimiza-tesekkur-aciklamasi/ )

İNSAN DOĞASINA AYKIRI HER TÜRLÜ ZORBALIĞIN KARŞISINDAYIZ

Tüm insanlık ve varlıkların hakları ve mutluluğu için faaliyet gösteren bir sivil toplum örgütü olarak, dün geceden bu yana ülkemizde yaşananları insanlığa, onun doğal çevresine ve haklarına da bir müdahale olarak görüyor, kabul edilemez buluyoruz. Çevre anlayışımızda merkezde yer alan insanımıza müdahalenin yol açtığı can kaybından dolayı çok büyük üzüntü duyuyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, geride kalan yakınlarına sabırlar diliyoruz.

İnsanımız ve çevresinin haklarına yapılacak her türlü zorba eyleme karşıyız, karşı olmaya devam edeceğiz. ÇEKUD olarak vatanının, milletinin yanında yer alan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

ÇEKUD
(http://www.cekud.org.tr/index.php/insan-dogasina-aykiri-her-turlu-zorbaligin-karsisindayiz/)

çevre, gençlik, genel, kültür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir