İzcilerimizden Cami Temizliği

Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü izcileri, “İzci Yararlıdır Haftası” münasebetiyle Müftülük Sitesi Camisinde temizlik yaptılar.

İki izci ekibiyle birlikte yapılan cami temizliği ardından konuşan Kulüp İzcilik Komisyonu üyesi İbrahim Dönmez izcilik andı ve izcilik türesi gereği böyle bir faaliyet gerçekleştirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“İzci andında yer alan  ‘Allah’a ve Vatanıma karşı vazifelerimi yerine getireceğime’ önermesinden yola çıkarak izci Vatanı, Milleti, Devleti, ailesi ve tüm toplum bireylerini içine alacak bir genişlikte ‘kendini fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutarak” “her gün bir iyilik yapmak’ ve ‘başkalarına her zaman yardımda bulunmak’ inancına sahiptir.
İzcilikte yavrukurtlar (7-11 yaş) ‘Çok Çalışır’, izciler (11-15 yaş) ‘Daima Hazırdır’, ergin izciler (15-18 yaş) ‘Topluma Hizmet Eder’ parolaları gereği hareket etmeleri istenir.

İzcilik programlarının her birinde kendimiz, ailemiz, vatanımız, milletimiz ve insanlık için iyi dileklerde bulunulur. Bu iyi dilekler ‘Her gün bir iyilik yapmak’la hayata geçirilir.

Bu sebeple izciler tarafından iyilik yaşamın bir parçası olarak algılanarak bir yaşam tarzı haline getirilir. Çünkü: Allah’a ve Vatanına karşı vazife bilinciyle başkalarına her zaman yardımda bulunma isteği vardır. Belki bu sebepledir ki izci sloganı ‘Her gün bir iyilik yapmak’tır. Yani karşılık beklemeden güzel işler yapmak ‘Salih Amel’ işlemektir” dedi.

“İzci Yararlıdır Haftası” sebebiyle bütün lider, izci ve gönüllülerimizi kutluyoruz.

çevre, gençlik, İzcilik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir