Linyit Ortaokulunda İzcilik Faaliyetleri Devam Ediyor

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Döneminde Linyit Ortaokulu’nda Kütahya Valiliği’nin Olurları ile izcilik çalışmalarına başlayan Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübümüz, izcilik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Cumartesi günleri 13.30-15.00 saatleri arasında okulun kapalı ve açık alanlarında devam eden çalışmalarda, uygulamalı temel izcilik eğitimleri, drama ve oyunlar, sportif faaliyetler ve yarışmalar ile gençlerin faydalı vakit geçirmeleri ve yeteneklerini keşfetme imkanı sağlanıyor.

Kulüp izci liderleri, programlara katılan öğrencilerin, ruhsal, zihinsel, bedensel ve ahlaki açıdan gelişerek, özgüvenli, sağlıklı, vatansever ve topluma daha faydalı bireyler olarak yetişeceklerini; ayrıca izcilik oyunları, sportif faaliyetler, yarışmalar ve izci kampları ile izcilerin birlikte hareket etme, takım olma ve sosyalleşme eğilimlerinin artacağını belirtti.

Çalışmalara katılan öğrencilerin, önümüzdeki haftalarda düzenlenecek programlarla izcilik donanımlarını artırarak ilk kamplarını yapacak duruma geleceğini belirten kulüp izci liderleri, gençlerin izcilik faaliyetlerine katılmaları noktasında ailelere büyük görev düştüğünü belirtti.

genel, İzcilik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir