Kulübümüz Bolu Kampına Katıldı

Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü  Bolu Aladağlar’da düzenlenen yaz izci kampına katıldı.

Miladi 23-29 Temmuz 2018, Hicri 10-16 Zilka’de 1439 tarihleri arasında Bolu Aladağlar Başalan Yaylası’ndaki Türkiye İzcilik Federasyonu Tevfik Rüştü Günday Kamp ve Eğitim Merkezi’nde büyük buluşma olarak adlandırılan programa, Kulübümüzle birlikte, Türkiye genelindeki 42 il 60 kulüpten bin 400 izci iştirak etti.

İzciler alanında uzman eğitmenler eşliğinde Okçuluk, Teknik İz Parkuru, Pusula Eğitimi, Ateş ve Ocak Çeşitleri, Doğa Yürüyüşleri, Kano, Tesis Hazırlama, Sağlıklı Beslenme, Değerler Eğitimi… gibi bir çok alanda eğitim gördüler.

Kulüp, mahalli ve milli olmak üzere 3 statüde kamplar gerçekleştirildi. Mahalli ve milli kampa katılan tecrübeli izciler kendi yemeklerini pişirerek arkadaşlarıyla paylaşma duygusunun en üst noktasını yaşadılar.

30 Temmuz Cuma akşamı Doç. Dr. Fatih Koca ve Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’nin vermiş olduğu konserle izciler büyük bir coşku yaşadı.

1 hafta boyunca doğayla iç içe olan izcilerin mutluluk ve sevinçleri görülmeye değerdi.

Zinde Gençlik yönetim kurulu başkanı, üyeleri ve çok sayıda davetlilerin de ziyaret ettiği kamp, coşku ve muhabbetle tamamlandı.

çevre, gençlik, İzcilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir