Tavşanlı’da Güzel Ahlak Buluşması

Zinde Gençlik ve Spor Kulübü tarafından ‘İçindeki Güzelliği Paylaş’ sloganıyla bu yıl yedincisi düzenlenen ‘Güzel Ahlak’ konulu “Ufka Yolculuk 7. Bilgi ve Kültür Yarışması” Tanıtım Toplantısı, Tavşanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan kahvaltılı tanıtım toplantısına Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ile Tavşanlı İlçemizdeki okullarda görevli idareci, öğretmen ve yarışma gönüllüleri katıldı.Toplantıda konuşan yarışma komisyon üyesi Muammer Dalay “İslamın en büyük güzelliği ahlaki konularda kapsayıcı ama bir o kadar da pratik önerilerle hayatın her alanına dair yaşam tarzı sunmasıdır. Kur’anı Kerimi temel alan ve Peygamber Efendimizin hayatından somut örnek olarak aktarılan güzel ahlak, hem bireyi hemde toplumu dönüştürecek en temel bileşendir.  Bizler de bu yolun birer neferi olarak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması sayesinde insanlarımızın; ahlakını güzelleştiren, iyi insan, sevilen dost, değer gören ve takdir edilen birey olmasını sağlamaya gayret gösteriyoruz. Bizlere bu kutlu yolculukta gönlünü açan, yarışmamız için maddi manevi destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması İl Sorumlusu Nuri Kök ise yaptığı konuşmasında şunları belirtti: “Bu yılki konusu ‘Güzel Ahlak’ olan yarışmamızın başvuruları 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle başladı. Son başvuru tarihi 16 Şubat 2019. Yarışmacılarımız www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuru yapabilir. Bu sene Ufka Yolculuk yarışmasının formatında bazı değişiklikler yapıldı. Geçen senelerden farklı olarak bu sene ‘İlkokul Kategorisi, Ortaokul Kategorisi, Lise Kategorisi ve Arapça Kategorisi’ olarak toplamda dört farklı kategoriden oluşuyor. Online Sınav ve Yazılı Sınav olmak üzere  iki aşamalı sınav yapılacaktır. Kayıt yaptıran yarışmacılar 17-18 Şubat 2019’da ve iki gün sürecek online sınava, istedikleri bir vakitte interneti olan herhangi bir bilgisayar, tablet, pc veya akıllı telefondan giriş yapabilecekler. Online sınavda 50 puan ve üzeri alan yarışmacılarımız 17 Mart 2019’da yapılacak olan yazılı sınava girmeye hak kazanacaklardır” dedi.

Kulüp Yöneticilerimiz toplantıya katılanlara teşekkür ederek kaybedeni olmayan yarışma için destek istedi. Kitap tanıtımları, afiş ve broşürlerin dağıtımı ile toplantı sona erdi.

 

gençlik, genel, kültür, UfkaYolculuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir