Camiler Çocuklarla Şenlendi

Server Gençlik tarafından Türkiye Genelinde gerçekleştirilen, Tavşanlı İlçemizde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tavşanlı Belediyesi, Tavşanlı Müftülüğü ve Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübünün proje ortaklığını yaptığı Haydi Çocuklar Camiye Projesinin Ödül Töreni pazar günü ikindi namazı sonrası Arifağa Camii’nde gerçekleştirildi

Pazar günü geniş katılım ile Arifağa Camiinde yapılan ödül törenine Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy, Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.İkindi namazı öncesi yemek ikramı ile başlayan tören ikindi namazına müteakip ödüllerin verilmesiyle devam etti. ‘Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap’ sloganıyla 21 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında Tavşanlı’da 21 cami ve 300’ü aşkın çocukla  gerçekleştirilen Haydi Çocuklar Camiye Projesinde çocuklar 5 vakit namazlarını camide kıldı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Dünya’nın en ücra köşelerinde Allah (c.c.) ve Resulünden (s.a.s.) habersiz kabilelerin hesaba çekilmesi mümkün değil ama bizler Anadolu Coğrafyasında müslüman kimliğimiz ile kendi hesabımızın yanında çocuklarımıza dinini, Allah’ı (c.c.), Resulullah (s.a.s.) sevgisini ve sünnetini, Kur-an’ın emir ve yasaklarını öğretememe durumu ile karşı karşıya kalırsak bunun hesabı ile de karşı karşıya kalacağız. Bu vesile ile camilere çocuklarını gönderen anne ve babalar daha talihlidirler. Biz sosyal belediye olarak desteklenmesi gereken böyle projeleri her zaman destekledik, çocuklarımıza,velilerine, hocalarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Tavşanlı İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada; “Camiler çocuklarımızla, gençlerimizle daha da güzel, Tavşanlı’ya göreve başladığımız günden bugüne camilere gençlerin ve çocukların gelmeleri için çalışmalar başlattık. Camilerimizde cami gençlik kolları oluşturduk. Hedefimiz hocalarımızın da gayreti ile tüm camilerimizde cami gençlik kulüpleri oluşturmak. Biz buralarda çocuklarımıza 4 şeyi öğretmeyi amaç edindik. Bunlar 1-Allah Sevgisi 2-Resulullah (s.a.s.) Sevgisi 3-Anne,baba,akraba sevgisi ve Sıla-i Rahim 4-Vatan ve millet sevgisi. Bu yarıyıl tatilinde çocuklarımızı camilerle buluşturmaktan dolayı çok mutlu olduk, camilerimiz çocuk açtı. Emeği geçenlere müteşekkiriz. ” dedi.

Zinde Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Bahadır Biçer yaptığı konuşmada,

“Bu proje ile ‘Ağaç yaş iken eğilir’  atasözümüzde olduğu gibi çocuklarımızın henüz hayatlarının başlangıcında cami ve namazın en önemli görevimiz olduğunu öğrenmeleri, cemaatle namaz kılmanın zevkini ve kolaylığını tatmaları, Müslümanların birlik ve beraberlik şuurunu anlamaları ve hayatlarına aktarmaları hedeflenmiştir.Günümüzde caminin önemi, cemaatle namaz kılmanın önemi unutulmaya yüz tutmuştur. Teknoloji çağında insanları meşgul eden bilgisayar, telefon, televizyon gibi elektronik aletler insanları asli vazifesi olan Allah’a kulluktan uzaklaştırmaktadır. Yapılan her türlü gayretlere rağmen insanlar, namaz ve camiye karşı gereken ilgiyi göstermemektedirler. Namazı ya geciktirmekte ya da hiç kılmamaktadırlar. Namaz ve camiyi insanların gündemine getirmek için bu projenin ortağı olduk , çocuklarımız ve gençlerimiz için böyle güzel projelerde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ödül töreni dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

 

gençlik, genel, kültür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir