81 İlde Aynı Anda Fidan Dikildi

ÇEKUD tarafından geçen yıl başlatılan ve kamuoyunda yankı uyandıran “Köklerimiz Bu Topraklarda” konseptli doğayla buluşma ve fidan dikme etkinliğinin bu yıl ikincisi 7 Nisan 2019 Pazar günü gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilinin tamamında, büyük ilçelerde ve ÇEKUD’un yurt dışı gönüllü danışmanlarının katkısıyla dünyanın farklı şehirlerinde saat 13.00’te aynı anda başlayan etkinlik kapsamında onbinlerce fidan ve tohum toprakla buluştu.

Daha önce Sofrada Sıfır Artık, karbon ayak izini ölçen Karbonmetre ve sertifikalı online fidan bağış sistemi www.dikiliagacimvar.com projelerini hayata geçiren ÇEKUD, Kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşu olarak tanınıyor.

Kütahya’da Kulübümüzün proje ortağı olduğu etkinlik ise Merkez Eynegazi Köyü Dikim alanında gerçekleşti. Kulübümüz üye ve gönüllülerin katıldığı etkinliğe bu yıl Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şubesi de destek verdi.  ÇEKUD Kütahya temsilcisi İlyas İnce “Bu bir rekor denemesinden öte çevreye yönelik bir farkındalık hareketidir. Bu anlamlı etkinliğe iştirak eden Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şubesi’ne  ve çevre dostlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

çevre, gençlik, genel, İzcilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir