Ufka Yolculuk Ödülleri Sahiplerini Buldu

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye Genelinde ve online olarak tüm dünyada gerçekleştirilen 7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının Kütahya İl Ödül Töreni 22 Nisan 2019 Pazartesi günü Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Salonunda gerçekleştirildi.

Yarışmanın proje ortağı Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü’nün organizesiyle  icra edilen ödül törenine Kur’ân-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Biçer yaptığı konuşmada;

“Güzel ahlak bizim inancımızın direği, medeniyetimizin hamuru, sosyal yapımızın en önemli harcıdır. Hatta tarihimizin, kültür ve sanatımızın, edebiyatımızın en güzel süsüdür.Nitekim biz; “ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” buyuran peygamberin ümmetiyiz.“Ahirette bana en yakın olanınız, ahlakı en güzel olanınızdır” fermanına gönül bağlamış bir ecdadın torunlarıyız.Ama maalesef 150 yıldır, harimi ismetimiz, en müstahkem kalemiz, toplumsal ahlakımız harici ve dâhili bedbahtların taarruzu altındadır. Ve ne hazindir ki; her gün bir mevzi daha kaybetmekteyiz.Bunun için gençlik diyoruz, bunun için güzel ahlak diyoruz. İlk emri oku olan hayat menbaımız Kuran ı Kerim ve sahih kaynakları işaret ediyoruz. Toplumu sünneti seniyye ile buluşturup bir nebzede olsa asr- ı saadet iklimini teneffüs edelim istiyoruz.Geçen ay Gebze’de çok hazin bir olay vuku buldu. Öğrencilerine Güzel ahlak öğretmeye çalışan, gencecik, idealist, Ufka Yolculuk gönüllüsü bir öğretmen kardeşimiz öğrencisi tarafından bıçaklanarak şehid edildi. Necmeddin Kuyucu kardeşime rabbimden rahmetler diliyorum.İşte biz bu habis ruhu besleyen bataklığı kurutmak için Ufka Yolculuk yapıyoruz, Güzel Ahlak’ı bunun için önemsiyoruz” 

diyerek  Ufka Yolculuk yarışmalarının önemine değindi. Konuşmanın ardından “Her Dem Ney” musiki grubu tarafından misafirlere musiki ziyafeti verildi.

Programın sonunda yapılan Ödül Töreni ile A-B-C kategorilerinde Kütahya İlinde dereceye girenlere  ödülleri Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ve Yarışma İl Koordinatörü Nuri Kök tarafından takdim edildi.

Yarışmaya katılan, dereceye giren ve bu yarışmanın düzenlenmesine katkıda bulunan tüm gönüllülere ve kamu kurum ve kuruluşlarına Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü olarak teşekkür ediyor, desteklerinin devamını diliyoruz.

gençlik, genel, İzcilik, kültür, UfkaYolculuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir