9.Ufka Yolculuk 2. Aşama Randevulu Online Sınav Tarihi

9.Ufka Yolculuk 2. Aşama Randevulu Online Sınav Tarihi 4 Temmuz

9.Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın salgın hastalık tedbirleri nedeniyle ertelenen 2.aşama sınavının tarihi 4 Temmuz 2021 olarak belirlendi.

400 binin üzerinde yarışmacının kayıt olduğu yarışmada, birinci aşamayı şartnamedeki puanlamaya göre başarıyla tamamlayarak her kategoride ilk 10 bin ve il bazında ilk 15’e giren yarışmacılar ikinci aşama sınava katılmaya hak kazandı.

Randevulu olarak gerçekleştirilmesi planlanan ikinci aşama sınava, başvuru formunda beyan edilen ilin merkezi ve ilçelerinde açılacak sınav merkezlerinde girilebilecek.

2.Aşama Sınav, sağlık şartlarının uygun olması, etkinlik ve yarışmaların yapılmasına izin verilmesi durumunda internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan Türkiye sınırları içerisindeki sınav merkezlerinde; bilgisayar, tablet PC veya akıllı telefon aracılığıyla 4 Temmuz 2021 Pazar tarihinde düzenlenecek. Yarışmacılara sınav merkezleri ve yarışma saati SMS yolu ile bildirilecek.

Binlerce ödül verilecek olan yarışmada organizasyon yetkilileri en büyük ödülün doğru bilgi ve sağlık olduğunu düşünerek yola çıktıklarını ancak günümüz koşulları nedeni ile birinci önceliklerinin sağlık olduğunu ayrıca sınavda salgın hastalık kapsamında alınan tedbirlere uygun hareket edileceğini özellikle vurguladılar.

gençlik, genel, kültür, UfkaYolculuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir