9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması 2. Aşama Online Sınavı 81 İlde Tamamlandı

“Sağlıklı Yaşam” konusunda ve 3 kategoride yapılan yarışmanın 2. Aşama Online Sınavı 4 Temmuz 2021 Pazar günü 81 ilde gerçekleştirildi.

 

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor

Bu yıl hem güvenlik hem de sağlık koşullarının artan önemi düşünülerek Ufka Yolculuk’ta farklı bir sınav sistemi uygulandı. Türkiye de bir ilk olma özelliği taşıyan sistemde, yarışmacılar sınava kendi bilgisayar, tablet ve telefonları ile katıldılar. Yarışmacılar Ufka Yolculuk tarafından özel hazırlanan online bir sınav sisteminde, gözetmenler tarafından verilen kişiye özel kodlarla sınava giriş yaptılar.

Sınav Ufka Yolculuk web sitesi üzerinden yayınlanan Türkiye sınırları içerisindeki sınav merkezlerinde yapıldı

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 400.000 öğrencinin başvurduğu yarışmanın 1. aşama sınavında başarılı olan yarışmacıların 2. Aşama Online Sınavları, 81 il, 537 ilçe, 855 sınav merkezinde 2500 gönüllü gözetmenin desteği ile gerçekleştirdi.

Sınav sonuçları 14 Temmuz’da yarışmacı sayfalarında görülebilecek

İkinci aşama sınava girmeye hak kazanan yarışmacıların sıralama ve puanlamaları, yarışmacı olarak kaydoldukları il ve ilçe üzerinden yapılacak. Sınav soru ve cevapları 5 Temmuz’da yayınlanacak. Sınav sonuçları ise 14 Temmuz’da yarışmacı sayfalarında görülebilecek.

Binlerce ödül sahipleriyle buluşacak

Türkiye genelinde her kategoride çeşitli hediyeler ve il bazında binlerce ödül, 2. Aşama Sınav sonuçlarına göre sahiplerineulaştırılacak.

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının Türkiye geneli ödül töreni 15 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

gençlik, genel, kültür, UfkaYolculuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir