Kur’ân’ın Anlamıyla Buluşmak İçin Yarıştılar

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu ve proje ortağı gençlik kulüplerinin işbirliği ile organize edilen ve 175 bin yarışmacının kayıt olduğu Türkiye Geneli Kur’ân-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması 9 Mart 2014 Pazar günü 81 il ve 568 ilçe merkezinde gerçekleştirildi. Küyahya’da il merkezinde, Tavşanlı, Emet, Domaniç, Simav, Gediz ve Pazarlar ilçelerinde gerçekleştirilen sınavda katılımcılara Kur’ân-ı Kerim Mealinden kategorilerine göre sorumlu oldukları surelerden test usulü sorular soruldu. Sınav soruları ve cevaplarına www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden ulaşılabilir.
Yarışmada dereceye girenlere, Türkiye Geneli ve il geneli olmak üzere, kategorilerindeki sıralamalara göre ödüller takdim edilecek. Ayrıca Kütahya ili genelinde sınava giren öğrencilere il ödül gecesinde yapılacak çekilişle sürpriz hediyeler verilecek. İl ödül töreni ile ilgili bilgiler ilerleyen günlerde sitemizden yayınlanacaktır.
Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü olarak yarışmaya destek veren kamu kurum ve kuruluşu yetkililerine, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına, sponsorlarımıza, gözetmenlerimize ve yarışmacılarımıza teşekkür ederiz.

gençlik, genel, kültür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir