KAB Programları

Zinde Gençlik ve Spor Kulübümüzün, üyesi olduğu Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu faaliyetleri kapsamında 6 Mart 2015 Cuma akşamı Kütahya Öğretmenevinde düzenlediği “Mealler ve Okuma Yöntemleri” konulu seminer yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Laleli Camii Müezzini Veysel Kılıç’ın okuduğu Furkan Suresi 63-76. ayetler ve meali ile başlayan seminer, Vaiz Ömer Osman Faruk Aktaş’ın sunumu ile devam etti.

Kur’ân-ı Kerîm’i okumanın, anlamanın ve yaşamanın önemini anlatan sinevizyon gösterimleriyle farklı bir atmosfere giren katılımcılara, meal hatmi kampanyasının tanıtımı yapıldı ve Feyzü’l Furkan Tefsirli Kur’ân-ı Kerîm Meali hediye edildi. Seminerle ilgili düzenlenen anketle program sonlandırıldı.

—————————————————————————————————–

KÜTAHYA KUR’AN’IN ANLAMIYLA BULUŞTU

Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü, üyesi bulunduğu KAB (Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak) Platformu yetkilileri ile birlikte 25 Mayıs 2013 (15 Recep 1434) tarihinde “Kütahya Kur’an’ın Anlamıyla Buluşuyor” başlıklı bir dizi program gerçekleştirdi.

KAB Platformu Başkanı İsmail YILDIZ ve Genel Sekreter Abdurrahman KATLAN’ın Kütahya il merkezinde yaptıkları basın ziyaretlerinde BTV, Kanal 43 ve Destan TV isimli 3 televizyon kanalında ortak yayın yapıldı. Radyo Aktif, Radyo Enerji ve Engin Radyo’da programlara katılan yetkililer Gazete 43’ü de ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kütahya Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 14:00’te gerçekleştirilen salon programına da katılan yetkililer programın ardından Tavşanlı ilçesine hareket etti. Tavşanlı TV’ye verilen ropörtaj ve aynı yayın kuruluşu tarafından çıkarılan 2 gazeteye verilen demeçlerin ardından, Tavşanlı’nın Sesi Gazetesi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Son olarak Alternatif Radyo’da programa katılan yetkililer Kütahya ve Tavşanlı programlarını tamamlamış oldular.

Program kayıtlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

B TV, Kanal 43 ve Destan TV Ortak Yayını

Radyo Aktif & Radyo Enerji Ortak Yayını

Tavşanlı / Alternatif Radyo
http://ge.tt/5JrsClh/v/0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir