Bilek Güreşi

Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası 25-26 Nisan 2015 tarihlerinde Karabük’te gerçekleştirildi.

Uluslararası Bilek Güreşi Federasyonunun kurallarına ve Bilek Güreşi Yarışma Yönergesine göre düzenlenen şampiyonaya kulübümüz engelli sporcularından Yusuf Akdoğan katıldı.

ARM II kategorisinde genç erkekler dalında yarışan sporcumuz Yusuf Akdoğan şampiyonada birinci olup Milli Takıma girmeye hak kazanmıştır. Sporcumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu (TVGFBF) tarafından “Hakem Tekamül, Vize ve Terfi Semineri” gerçekleştirildi. 30 Ocak – 01 Şubat 2015 tarihleri arasında Antalya / Lara’da düzenlenen seminere, Bilek Güreşi Branşında 2014 Yılı ve daha önceki yılların Aday, İl, Ulusal ve Uluslar Arası Hakemleri iştirak etti. Seminere, kulübümüz izci liderlerinden ve bilek güreşi hakemlerinden Nurullah Yazıcı ve Zahid Karaca katıldı. Yapılan seminerler ve sınavın ardından aday hakemleri, il hakemliğine terfi etti.


Şampiyonumuzun bir müsabakası (Görüntüyü büyütmek için videonun sağ altına tıklayınız.)

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ile birlikte düzenlediği,“Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışması” coşkuyla tamamlandı.

26 – 27 Aralık 2014 / 03 – 04 Rebi’ül-evvel 1436 tarihlerinde Ankara Etimesgut’taki Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya, bütün Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kapsamındaki kulüp lisanslı genç erkekler ile engelli sporcular katılma fırsatı buldu.

Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübümüzü temsilen müsabakalara 60 kiloda Erkan Günhan, 65 kiloda Şahincan Çevik, 70 kilo engellide Yusuf Akdoğan ve 75 kiloda Furkan Çetinkaya katıldı. Engelli kategorisinde yarışan Yusuf Akdoğan Genç Erkekler Sol Kol Türkiye Birincisi oldu.


05 Ocak 2014 tarihinde Eskişehir’de düzenlenen bilek güreşi müsabakalarına okulları adına katılan kulübümüz sporcuları 1 altın ve 2 gümüş madalya kazandılar. 75 kiloda, sol kolda Yusuf Akdoğan altın madalya alırken; 80 kiloda hem sağ hem sol kolda Mustafa İkbal Teke ise gümüş madalya aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir